Jakie przyrządy pomiarowe powinieneś mieć w swoim domu?

Istnieją różne przyrządy pomiarowe, które są niezbędne w każdym domu. W sklepie z elektroniką można kupić wiele różnych rodzajów tego typu urządzeń. Do najczęściej spotykanych należą:

Miarki taśmowe

To najbardziej podstawowy rodzaj dostępnych narzędzi pomiarowych. Składają się one z elastycznej metalowej taśmy z nadrukowanymi pomiarami, które można odczytać za pomocą skali umieszczonej po jednej stronie urządzenia. Dostępne są również mierniki taśmowe z cyfrowym wyświetlaczem, które są łatwiejsze w obsłudze niż modele analogowe.

Termometry

Termometry mierzą temperaturę obiektu lub cieczy. Występują w wielu odmianach i mogą być używane zarówno do pomiaru gorących, jak i zimnych temperatur. Niektóre termometry wykorzystują rtęć, inne alkohol, ale większość nowoczesnych modeli korzysta z czujników elektronicznych, które są wrażliwe na zmiany temperatury.

Wagi elektroniczne

To urządzenie za pomocą sprężynującej platformy i cyfrowego wyświetlacza oblicza wagę umieszczonego na niej obiektu. Wagi te często posiadają zwykle przełącznik, który pozwala wybrać odpowiednią jednostkę miary.

Anemometr

Mierzy on prędkość wiatru i może pomóc w przewidywaniu burz i innych rodzajów złej pogody. Jest to urządzenie przydatne dla amatorów pogody i ludzi, którzy mieszkają w obszarach, gdzie ekstremalna pogoda jest powszechnym zjawiskiem.