Kto dzwonił?

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka liczb. Najczęściej w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, która interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon przyjaciela, który chce naszej porady.