Sprawdź to

W Warszawie odbył się pierwszy zjazd stypendystów Rafał Brzoska Foundation, spotkanie zorganizowane w rezydencji ambasadora USA w Polsce, Marka Brzezinskiego. Fundacja Rafała Brzoski, założyciela InPostu, została utworzona w celu wspierania młodych, utalentowanych osób, które osiągnęły sukcesy w różnych dziedzinach, takich jak konkursy, olimpiady, publikacje, wystawy, prototypy, projekty wdrożeniowe, wynalazki czy biznesplany, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy mają ograniczone możliwości rozwoju.

Podczas zjazdu, Rafał Brzoska wraz z żoną Omeną Mensah, wiceprezeską fundacji, rozmawiali ze stypendystami o ich osiągnięciach i planach na przyszłość. Wśród nich byli m.in. studenci medycyny pracujący nad metodą walki z czerniakiem, wynalazcy klawiatury bezdotykowej dla osób z niepełnosprawnościami, oraz projekty takie jak koszulki pozwalające na ładowanie telefonu. Wielu stypendystów kształci się na prestiżowych uczelniach na całym świecie.

Spotkanie było także okazją do dyskusji o polsko-amerykańskich więziach. Ambasador Brzezinski podkreślił znaczenie filantropii i jej wpływ na przyszłość Polski, a Rafał Brzoska wskazał na znaczenie inwestycji w młode pokolenie. Ambasador Brzezinski zwrócił uwagę na sukces InPostu jako przykład efektywnej współpracy polsko-amerykańskiej, podkreślając potencjał dalszych sukcesów w tej przyjaźni.