Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ nieznany jest nam numer telefonu, który wyświetla się na ekranie. Najczęściej pragniemy odkryć właściciela obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas sygnał nierzadko się urywa. Możemy mimo tego w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już specjalne portale internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na tego typu stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich właścicieli, bo również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy tak za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.