Wakacje nad morzem

W końcu przybyło nasze upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej roboty, jednakże zaczęłam już myśleć o przyszłych wakacjach. Wolne wzięłam na koniec sierpnia, także już za kilka chwil będę w stanie w końcu odpocząć. Swoje wczasy zorganizowałam tak, że mam pewność, iż będą one wielką wyprawą!

Najpierw ze znajomymi chcieliśmy wyruszyć za granicę. Co roku stawiamy na Bułgarię, która wcale nam nie powszednieje, jednakże w tym roku zapragnęliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A jeśli zwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk również jest naprawdę ciekawym morzem, a wypoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na plaży. Dodatkowo, aktualnie nie pragnę jakoś oddalać się od swojego państwa, ponieważ przeraża mnie to wszystko, co wyprawia się za granicą. Wolę przeczekać ten straszny etap w swoim zabezpieczonym kraju.

Urlop przeżyję więc nad polskim morzem. Nie planuję mimo tego nocować w luksusowym, hotelowym pokoju, bo spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie campingowym. Wyjeżdżamy ze swoimi namiotami i śpiworami, rozbijamy obóz, a później urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć jak najmniejszą ilość gotówki i spróbować przeżyć wspaniałe wakacje niskim kosztem. Zamierzamy kąpać się, wylegiwać, maszerować i zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, a za to praktycznie nic nie zapłacimy.

Jestem tak podekscytowana tym wyjazdem, że od niedawna skreślam dni do mojego wypoczynku. Będziemy podróżować koleją, więc nawet podróż może być całkiem ciekawa, ponieważ ostatnim razem podróżowałam koleją kilkanaście miesięcy temu. A najważniejsze jest to, iż w końcu będę w stanie przeżyć sporą ilość czasu ze swoimi znajomymi. Uwielbiam ich wszystkich, tak więc moje wakacje z pewnością będą udane!