Trzy powody, dla których warto urządzić mieszkanie w stylu loftowym

Rozważasz urządzenie mieszkania w stylu loftowym? Taki pomysł niemal na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. I wbrew pozorom nie chodzi jedynie o uzyskanie modnego efektu, ponieważ wnętrza w tym stylu mają znacznie więcej zalet. Sprawdź, dlaczego loftowe aranżacje cieszą się obecnie tak dużą popularnością.

Minimalizm

Fani stylu loftowego cenią go za minimalizm, który ułatwia utrzymanie porządku i daje wrażenie harmonii. W tym przypadku minimalizm nie oznacza jednak nudy i mile widziane są niebanalne projekty, które mają prosty i jednocześnie intrygujący design. Przykładowo krzesła loftowe mogą mieć geometryczne kształty, które zachwycają swoim futurystycznym charakterem. Można też sięgnąć po niebanalne połączenia surowców, czyli np. betonu i metalu czy też cegły i drewna.

Funkcjonalność

Priorytetem podczas tworzenia aranżacji w stylu loftowym zawsze jest funkcjonalność. Każdy element wyposażenia ma ułatwić domownikom życie i zapewnić im ponadprzeciętny komfort. Z tego powodu w loftowych meblach ze sklepu online DKwadrat można znaleźć wiele praktycznych rozwiązań. Sporą popularnością cieszą się m.in. łóżka z pojemnikami na pościel, narożniki z funkcją spania czy też hokery z regulacją wysokości.

Przestronność

Ważną cechą loftowych wnętrz jest również przestronność. Na takie aranżacje powinni zdecydować się przede wszystkim właściciele mieszkań z dość dużymi pokojami. W przypadku mniejszych pomieszczeń również można zdecydować się na styl loftowy. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ograniczenie wyposażenia i dekoracji do niezbędnego minimum. Można też sięgnąć po triki, które np. optycznie powiększą salon.