Baza do liquidów e-papierosów

E-papierosy są coraz chętniej wykorzystywane przez wieloletnich palaczy, ale też przez osoby, które dopiero po raz pierwszy sięgają po wyroby tytoniowe. W związku z tym konieczne jest dla nich często podjęcie ważnej decyzji na temat tego, jak będą uzupełniać swoje urządzenia.

Gotowe liquidy

Jednym ze sposobów na uzupełnienie papierosa elektronicznego jest zastosowanie w nim gotowego liquidu. Jest to preparat, który zawiera już wszystko, co potrzebne, w dokładnie takich proporcjach, które najlepiej sprawdzają się w e-papierosie. Dzięki temu pozwala na uzyskanie gęstej, aromatycznej chmury, która zachwyca swoim wyglądem i smakiem.

Przygotowane własnoręcznie

Oczywiście, wiele osób chciałoby dopasować moc i smak papierosa elektronicznego do swoich indywidualnych potrzeb. Wówczas najlepszym pomysłem może być własnoręczne przygotowanie niezbędnego płynu. Aby to zrobić, wystarczy sięgnąć po dwa najważniejsze składniki, jakimi są baza oraz aromat.

Baza i aromat. Co wnoszą do przygotowywanego liquidu?

Baza liquid i aromat to dwa niezbędne składniki, z których powstaje płyn przeznaczony do e-papierosa. Pierwszy z tych składników decyduje o gęstości i lepkości cieczy, a co za tym idzie również o parametrach palenia i o tym, jak będzie prezentowała się cała chmura. Dodatkowo to od niego zależy ilość dostarczanej do organizmu nikotyny. Możemy bowiem wybierać między bazami pozbawionymi tej substancji, jak i zawierającymi ją w różnych stężeniach.

Z kolei aromat jest niezbędnym dodatkiem aromatyzującymi, zapewniającym zachwycający smak i zapach. To za nie cenimy elektroniczne papierosy, dlatego dobór aromatu jest niesamowicie ważny. Jednocześnie też pozwala on na lekkie rozrzedzenie bazy, co także wpływa na jej właściwości i ostatecznie uzyskane stężenie nikotyny.