Gdzie i jak przechowywać ziarenko marihuany?

Ziarna marihuany są wybierane przez tysiące kolekcjonerów z naszego kraju. Choć każdy z nich pragnie zachować swoje ziarenko w jak najlepszym stanie, nie wszyscy wiedzą jak dokładnie należy je przechowywać. Poniżej rozwijamy ten temat oraz wskazujemy na najlepsze miejsca, gdzie możesz umieścić swoje ziarenko.

Z dala od szkodliwych czynników… 

Wielu kolekcjonerów dysponuje specjalnymi gablotkami dedykowanymi dla ich nasion. Są to zamykane pojemniki, niekiedy drewniane lub przeszklone, które przez niemal cały czas pozostają zamknięte. Oczywiście umieszczenie w gablotce dobrze wpłynie na żywotność nasiona, jednak nie wyczerpuje tematu jego ochrony. Warto zastanowić się nad miejscem, w którym pojemnik z nasionami się znajdzie. 

Najlepiej wybrać w tym celu miejsce ulokowane w głębi pomieszczeń, z dala od okien. Chodzi nie tylko o odseparowanie ziarenek od przeciągów, wpływu ciepła, ale także promieni świetlnych – które mogłyby nagrzewać całą gablotkę. Warto też wybrać miejsce oddalone od źródła ogrzewania centralnego. Z dala od grzejników, kaloryferów oraz przewodzących ciepło rur. Im bardziej stabilne termicznie będą warunki, tym lepiej. 

Ziarenka w warunkach zamkniętych 

Warto unikać przestrzeni otwartych – najlepszym wyborem będzie umieścić gablotkę w szufladzie lub zamykanej półce. W ten sposób będziesz mieć pewność, że ziarenko jest z dala od wpływu wilgoci i zmian temperatury. 

Warto też unikać miejsc zlokalizowanych zbyt blisko skrzydeł drzwiowych oraz przyrządów powodujących wibracje. Wszelkie wstrząsy i inne mechaniczne oddziaływania mogłyby zaszkodzić Twoim nasionom. Choć nasiona marihuany są dość wytrzymałe, to jednak warto odseparować je od wszelkich potencjalnie szkodliwych oddziaływań. Dotyczy to nawet tak wytrzymałych odmian jak Blue Cheese, AK 47 czy OG Kush.